11.02.2014, 09:47 | Af: Administrator

Unibet viser FCM vs Spartak Moskva gratis

FC Midtjylland deltager i træningsturneringen The Atlantic Cup i Portugal, som ulvene vandt sidste år. Du kan streame kampene i Atlantic Cup gratis via din Unibet konto.

FC Midtjyllands Betting Partner, Unibet, har sikret sig rettighederne til turneringen, og spiludbyderen har valgt at tilbyde gratis streaming af alle FC Midtjyllands kampe for at give noget ekstra til FC Midtjylland og klubbens fans.
 
- Vi er super glade for at være en del af Midtjylland, siger Stefan Pflug, der er sponsoransvarlig hos Unibet.
 
- Det er derfor ganske naturligt for os, at give noget tilbage til klubbens fans. Vi håber i hvert fald, at de vil blive glade for, at kunne følge holdet i Portugal.
 
FC Midtjylland spiller sin sidste kamp i aften klokken 20:45, hvor modstanderen er Spartak Moskva. Alle med en Unibet konto kan streame kampen gratis via deres computer, tablet eller mobil. Kampen vil også blive vist på Eurosport2.
 
Eneste krav er, at man skal have en Unibet konto med minimum én krone på eller have været aktiv indenfor 24 timer. Hvis du ikke har en Unibet konto, kan du oprette en ny Unibet konto for at streame FC Midtjyllands kampe i The Atlantic Cup.
 
Sådan streamer du kampene gratis:
- Login på din Unibet konto eller opret en ny konto ved Unibet
- Gå ind på siden ”live” og vælg Unibet TV
 
Unibet streamer følgende kampe:
5.   februar 2014 FC Slovan Liberec - FC Midtjylland klokken 20:45
7.   februar 2014 Breiðablik UBK - FC Midtjylland klokken 17:00
11. februar 2014 FC Midtjylland - FC Spartak Moskva klokken 20:45